LADY PANK

Niedziela 20:30

Najbardziej legendarny polski zespół rockowy. Założony w 1981 roku przez Jana Borysiewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 27 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

Przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mały Lady Punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie Ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum skauta”, „Zostawcie Titanica”, „Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „7-me niebo nienawiści” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rpzrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Podczas 37-letniej działalności zespół wydał ponad 21 płyt, które pobiły wszelkie rekordy sprzedaży czyniąc Lady Pank najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Polsce. W grudniu 2017 roku ukazał się premierowy album pt. „Zimowe Graffiti 2”, który promowały single oraz teledysk do utworu „Rodzice” z udziałem znakomitego aktora Mateusza Damięckiego.

Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada własne oficjalne internetowe radio „RMF Lady Pank” dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl.

Koncerty Lady Pank to prawie dwugodzinna lawina przebojów, eksplozja energii, niepowtarzalne brzmienie gitary Jana Borysewicza i charyzmatyczny wokal Panasewicza.